Autostan je vynikajúcim pomocníkom pri dlhých cestách autom. Vďaka nemu môžete kdekoľvek zastaviť a v priebehu pár minút si pripraviť pohodlný nocľah. Ak teda pravidelne cestujete autom na dlhšie trasy a takýto typ nocľahu sa Vám zdá výhodný, mali by ste si autostan určite zadovážiť. Potrebujete o autostanoch vedieť viac? V nasledujúcom texte zodpovieme zopár otázok a poskytneme informácie, ktoré by sa Vám pri použití autostanu mohli hodiť.

Camping Sauvage

Dôležité fakty o autostanoch

  • Mnoho záujemcov o autostan rieši otázku jeho upevnenia na vozidlo. Mali by ste teda vedieť, že autostan sa neukladá na strechu vozidla bez akéhokoľvek upevnenia. Na jeho použitie potrebujete mať aj strešné nosiče. Na takýto strešný nosič sa potom upevní spodná strana, teda podlaha autostanu, pričom sa k nosiču pripevní kovovými úponmi.
  • Ako sa autostan rozkladá? Nemusíte sa báť, že svoj autostan budete musieť rozkladať dlhé hodiny. Je to veľmi jednoduché. Už samotné nasadenie autostanu na strechu auta zaberie cca pol hodinu. K jeho vyloženiu sa však odporúča spolupráca štyroch osôb. K rozloženiu za pomoci kľuky už potrebujete len päť minút.
  • Neviete, či sa autostan hodí práve na Vaše osobné auto? Určite áno. Autostan sa totiž dá primontovať na akékoľvek osobné auto, ktoré zvládne zaťaženie od 50-60 kg. A takéto zaťaženie je povolené pre všetky bežné typy osobných áut.
  • Aká je vnútorná rozloha autostanu? Ak riešite, či sa v ňom pohodlne vyspíte, odpoveď je áno. Spravidla existujú dva typy autostanov, pričom v menšom sa pohodlne vyspia dvaja dospelí ľudia a vo väčšom dvaja dospelí a dve deti. Výška takéhoto autostanu sa pohybuje okolo cca 90 cm.
  • Ako sa do stanu dostanete? Na tento účel slúži otvor s rebríkom, ktorým do priestoru stanu pohodlne a bezpečne vyleziete.
  • Ovplyvňuje autostan jazdné vlastnosti vozidla? Áno. Tak, ako každá záťaž. Vozidlo má vyššiu spotrebu a môže sa vyskytnúť aj zvýšená hlučnosť počas jazdy. Odporúčaná maximálna povolená rýchlosť so stanom na streche vozidla je max. 120 km/h.

Použitie autostanu je maximálne pohodlné, bezpečné a zároveň ním šetríte náklady, ktoré by ste vynaložili na zaplatenie ubytovania. V prípade autostanu máte nocľah na cestách neustále so sebou.

Pridaj komentár