Skúste si predstaviť, že cestujete po exotickej krajine svojim vlastným autom. Zastavíte, kde chcete. Prezriete si, čo chcete. A keď príde noc, nemusíte hľadať a ani platiť žiadne ubytovanie. Pohodlne sa totiž vyspíte aj vo svojom aute. Že to nie je možné? Vďaka autostanu áno.

Charakteristika autostanu

Čo je teda spomínaný autostan? Ide o konštrukciu, ktorá sa upevňuje na strechu vozidla. Skladá sa zo spodnej časti – podlahy, ktorá je vyrobená z pevného materiálu a upevňuje sa ku kvalitným strešným nosičom na vozidle. Vďaka tomu sa nemusíte báť, že sa autostan na streche vozidla neudrží. Takisto strecha autostanu je tvorená z pevného materiálu, rovnako ako jeho podlaha. Ďalšou časťou autostanu sú bočné steny, vyrábané z nepremokavej textílie. Po rozložení tak vzniká príbytok, tvorený z pevnej vrchnej a strešnej časti a z bočných stien, tvorených nepremokavou textíliou. Takéto autostany sa vyrábajú v rôznych vyhotoveniach, a to v závislosti od typu vozidla, na ktoré majú byť umiestnené.

Výhody autostanu

Možno si kladiete otázku, v čom je autostan lepší, ako klasický typ stanu. Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre autostan? Dôvodov je hneď niekoľko:

  • Autostan rozložíte veľmi rýchlo. Kým s klasickým stanom sa pomerne dlho zabavíte, autostan dokážete rozložiť už za 5 minút!
  • Je omnoho pohodlnejší. Žiadne kamienky, ktoré Vás tlačia do chrbta, či drobný hmyz, ktorý po Vás počas spánku lozí. Autostany sú spravidla vybavené hrubými matracmi a tak sa vyspíte maximálne pohodlne.
  • Je veľmi flexibilný. V noci poslúži ako Váš príbytok a počas jazdy ho zas môžete zložiť na strešný box a prevážať v ňom svoju batožinu. V aute Vám tak nebude zavadzať.
  • Môžete s ním stanovať aj na miestach, kde je to s klasickým stanom takmer nemožné. V prípade potreby napríklad aj na diaľničných odpočívadlách.
  • Nemusíte si robiť starosti v prípade nepriaznivého počasia. Steny autostanu totiž tvorí nepremokavá fólia.

Autostan je teda ideálny pre každého, kto rád cestuje autom, má rád slobodu a nezávislosť a nepotrebuje luxusné ubytovanie!

Pridaj komentár