Jazda na bicykli je pre mnohých ľudí vášňou. Tento lacný a hlavne zdravý šport si získava po celom svete čoraz viacej priaznivcov. Čerstvý vzduch, vietor vo vlasoch, príroda a pocit voľnosti sú na nezaplatenie. Cyklistike sa môžete venovať kedykoľvek a kdekoľvek. Ako však prepraviť bicykel do vzdialenejších miest alebo na dovolenku? Riešením sú nosiče na bicykle.

Prečo si kúpiť nosič na bicykel

Možno si kladiete otázku na čo vám nosič bude, keďže si môžete bicykel uložiť do batožinového priestoru. Toto riešenie však nie je praktické, pretože bicykel musíte rozložiť a zaberie veľký priestor. Následne nebudete mať miesto na prepravu ostatnej batožiny alebo pre detské cyklovozíky, ktoré sú pre rodiny s deťmi nevyhnutnosťou. Zároveň hrozí aj znečistenie automobilu. Pred kúpou nosiča si rozmyslite koľko bicyklov chcete naraz previesť a aké sú možnosti vášho vozidla. Nosiče bicyklov sa vyrábajú vo viacerých modeloch, a preto iste nájdete typ vhodný pre vašu značku automobilu. Rozhodujte sa taktiež podľa nosnosti, skladnosti, spôsobu montáže a vašich finančných možností.

Nosič na bicykel pre každého

V prípade, že si neviete s výberom nosiča poradiť sami, obráťte sa na skúsených a overených predajcov. V opačnom prípade sa môže stať, že si vyberiete nosič, ktorý nebude možné na vaše vozidlo namontovať. Pre vlastníkov väčších vozidiel je možnosťou nosič, ktorý sa dá umiestniť do automobilu. Vnútorný nosič sa dá zaobstarať za nízku cenu, ale jeho nevýhodou je priestorová náročnosť. Externé nosiče sú oveľa praktickejšie.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Vlastníci ťažného zariadenia vyhrali a nemusia sa s výberom nosiča trápiť. Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie sú najlepšou voľbou. Uchytenie nosiča na ťažné je otázkou zopár sekúnd, takýto nosič sa dá sklopiť, neprekáža vstupu do batožinového priestoru ani do garáže a pomocou neho môžete previesť až 4 bicykle. Nevýhodou nosiča na ťažné zariadenie je jeho vyššia cena a nutnosť zaobstarať si tretiu poznávaciu značku.

Nosiče bicyklov na piate dvere

Pri kúpe nosiča na piate dvere si dobre preverte jeho kompatibilitu s vašim vozidlom. Výhodami tohto modelu sú nízka cena, jednoduchá montáž, ľahká manipulácia s bicyklami a skladnosť. Nevýhodou je nižšia viditeľnosť do zadnej časti vozovky a nemožnosť otvorenie zadných dverí.

Nosiče bicyklov na strechu

Montáž nosiča bicyklov na strechu je možná len v prípade, že vlastníte strešný nosič. Výhodou je, že tento typ nosiča môžete namontovať na všetky modely strešných nosičov. Poteší vás jeho nízka cena, skladnosť a možnosť prevozu až 4 bicyklov. Nevýhodou je zlá manipuláciami s bicyklami a nutnosť demontáže pred vstupom do garáže.

Pridaj komentár