Konečne ste sa rozhodli vymeniť staré pneumatiky za nové? Výborne! Avšak už na úvod treba podotknúť, že o pneumatiky sa treba pravidelne a dôkladne starať, teda ak chcete, aby vám vydržali aspoň štyri sezóny. Samozrejme, nemusíte ich umývať či kontrolovať denno-denne. Stačí, ak ich budete skladovať na suchom mieste trebárs v pivnici a budete z času na čas kontrolovať stav dezénu. Okrem toho by ste nemali zabudnúť ani na ďalšie činnosti, ktoré súvisia práve so starostlivosťou o pneumatiky, ktoré si bližšie definujeme v nasledovnom článku.

Rotácia pneumatík je základ

Aby ste sa uistili, že vaše zimné pneumatiky Matador vydržia a zároveň, aby ste predišli ich opotrebovaniu, dôraz treba klásť na rotáciu. Každý výrobca automobilov má nastavený interval striedania pneumatík podľa plánu údržby, pričom väčšina odporúčaných otáčok pneumatík sa odporúča každých 5000 až 6000 km. Samozrejme, ide o individuálny údaj, ktorý závisí od konkrétneho typu pneumatík, pričom veľkú rolu zohráva aj to, či ide o zimné alebo letné pneumatiky.

Výmena motorového oleja

Motorový olej je nosnou vrstvou motora. Olej sa nachádza v olejovej vani, ktorá je pod autom pripevnená k spodnej časti motora. Všetky vnútorné (pohyblivé) časti motora musia byť mazané motorovým olejom, a to v pravidelných intervaloch. Nedostatočné mazanie spôsobí rýchlejšie opotrebenie a prípadne opotrebenie dielov, ktorých výmena sa môže vyšplhať na niekoľko stoviek až tisícok eur.

Pozor na správny tlak

Dôležité tiež je, aby pneumatiky Continental boli správne natlakované, v opačnom prípade môže byť kvalita, ale predovšetkým bezpečnosť jazdy závažne ohrozená! Samozrejme, s týmto, ale aj vyššie spomínanými úkonmi vám pomôže skúsený mechanik, ktorý sa postará nielen o pneumatiky, ale aj vaše vozidlo.

Pridaj komentár